Polecamy strony:

tanie przeprowadzki warszawa przeprowadzki na profesjonalnym poziomie
parking okęcieparking w okolicach Okęcia
ogłoszenia samochodowe portal z ogłoszeniami
przeprowadzki warszawa tanie usługi przeprowadzkowe w warszawie

Formularz kontaktowy:

Wiadomość:


Transport lotniczy

Transport lotniczy to stosunkowo najnowsza gałąź transportu. Powstała dopiero na początku dwudziestego wieku, a jej zapoczątkowanie było bardzo ważnym, historycznym momentem. Obecnie transport lotniczy jest jednym z głównych (zaraz po transporcie samochodowym) sposobów przemieszczania się ludzi z punktu A do punktu B. Odbywa się najczęściej między dużymi odległościami - dzięki temu staje się opłacalny, wygodny i szybszy od transportu drogowego.

Głównym środkiem transportowym są samoloty. Zaraz po nich znajdują się helikoptery, które najlepiej sprawdzają się w skrajnych przypadkach, w których potrzebny jest szybki i niezależny transport (np. podczas działań wojennych, czy akcjach ratunkowych, głównie w górach). Transport lotniczy jest obecnie bardzo efektywnie rozwijającą się gałęzią, jednak jest również bardzo ograniczony. Jego możliwości kończą się tam, gdzie nie ma miejsc na wybudowanie lotniska z dodatkową potrzebną infrastrukturą.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest głównym węzłem łączącym duże miasta ze sobą, pozwalającym na szybkie przemieszczanie się. Infrastrukturalnie analogiczny do transportu wodnego.
Copyright © 2011 - 2020 transport - spedycja - przeprowadzki.