Polecamy strony:

tanie przeprowadzki warszawa przeprowadzki na profesjonalnym poziomie
parking okęcieparking w okolicach Okęcia
ogłoszenia samochodowe portal z ogłoszeniami
przeprowadzki warszawa tanie usługi przeprowadzkowe w warszawie

Formularz kontaktowy:

Wiadomość:


Transport krajowy

Transport jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin/gałęzi gospodarki. Oczywiście mowa o transporcie wykonywanym przez prywatnych przewoźników. Nie ważne czy mówimy tutaj o transporcie pasażerskim, czy transporcie ładunków(tzw. transport towarowy). Jest to najszybciej rozwijająca się dziedzina naszego rynku.

U nas za główny środek transportu uważa się pojazd kołowy - samochód. Najczęściej transport pasażerski odbywa się w busach (samochody przystosowane do przewozu kilkunastu osób) oraz autobusach (nawet do kilkudziesięciu osób), a transport towarowy w samochodach ciężarowych o różnej ładowności i wielkości. Naturalnie do transportu samochodowego używane są utwardzone drogi lądowe.

Innym dosyć popularnym typem transportu w naszym kraju jest transport kolejowy, wodny, powietrzny a także rurociągowy. Każdy rodzaj transportu charakteryzuje się przewozem specyficznych dla siebie materiałów. Dla przykładu transportem kolejowym jeździ obecnie bardzo mały odsetek ludzi.

Najczęściej przewożone są tą drogą surowce(najpopularniejszy w Polsce węgiel). Innym przykładem jest transport powietrzny, w którym króluje przewóz pasażerski oraz towarowy (paczki, przesyłki, towary handlowe).
Copyright © 2011 - 2020 transport - spedycja - przeprowadzki.